ایده نت نظر به دلیل تجربه شخصی مدیر این وب سایت به نام “حامد”، زمانی که برای مراسمی به ایران سفر کرده بود، به ذهن وی رسید. زمانی که یافتن کسب و کارهای قابل قبول و شرکت های مورد نظر برای وی سخت بود و زیرا به عنوان یک فردی که از خارج از آمده بود، کسب و کارهای ایرانی شهر خود را نمی شناخت و مجبور بود تا در مورد هر چیزی و هر کاری، اطلاعات خود را طریق خانواده و یا دوستان دریافت و یا به روز رسانی نماید.

فعالیت های اقتصادی بسیار زیادی در ایران وجود دارد، ولی متأسفانه اطلاعات زیادی از آن ها در دسترس نیست. به این دلیل حامد تصمیم گرفت تا به کاربران کمک نماید تا کسب و کارهای مورد نیاز خود را در هر زمان و مکان یافته و اطلاعات مرتبط با آن کسب و کار را در دنیای اینترنت فراهم نمایند تا در کوتاه ترین زمان، بهترین انتخاب را انجام دهند.

برای دستیابی به این مهم، وی به دنبال تحقق ایده خود رفت و سایت هایی تحت عنوان “نت نظر” NetNazar را راه اندازی نمود.

در واقع نت نظر خیلی بیشتر از آن چیزی است که گفته شد. نت نظر مکانی برای کاربران است که میتوانند از طریق آن همه نوع کسب و کاری که در زندگی روزمره خود نیاز دارند را یافته و بررسی نمایند. برای همه انواع کسب و کارها از رستوران تا آرایشگاه، تا نمایشگاه اتومبیل، تا مطلب دکتر و وکیل یا کافی شاپ.

نت نظر یک دایرکتوری جامع با توجه به موقعیت مکانی است. در حال حاضر عمده تمرکز نت نظر بر روی کسب و کارهای تهران، پایتخت ایران است ولی تفکر جامع برای حل مشکلات و یافتن بهترین کسب و کارها در هر شهر و شهرستانی، یکی از اهداف آینده نت نظر است. نت نظر یافتن مشاغل و فعالیت های مورد نیاز کاربر را تسهیل میکند، ساعات کاری آنها را نمایش میدهد و امکان تماس با مشاغل و سرویس ها را برای کاربران را فراهم میکند.

نت نظر یک برنامه تحت وب بسیار سریع است که به کاربران امکان تماس سریع با سرویس موردنظر را میدهد، سرویسی که به دنبال آن می گردند، سرویسی که در دسترس است و نزدیک ترین به آنها است.

بخش بندی مشتریان:

نت نظر مشتریان خود را دودسته تقسیم نموده است :

۱- مشتریانی که تمایل به معرفی کسب وکار خود در سایت نت نظر دارند. اینگونه مشتریان باید کسب وکارهایی باشند که برای کیفیت بالا ارزش قائل هستند و به دنبال ارزانترین پیشنهاد نمیباشند. نت نظر به دنبال مشتریانی است که کیفیت بالای سرویسی که به آن ها ارائه میشود را درک نمایند. پس نت نظر خود را در بخش Luxury معرفی خواهد نمود.

۲- مشتریانی که تنها از سرویسهای نت نظر به صورت یک کاربر ساده استفاده مینمایند که شامل کلیه کاربران ایرانی و غیر ایرانی خواهد بود.

نت نظر به دنبال همکاری با کسب وکارهایی است که تائید شده باشند و از طرف کاربران دیگر پیشنهادشده باشند. هر کسب وکاری که توسط نت نظر تبلیغ شود در پروسه سخت تأیید شدن توسط تیم نت نظر باید مورد تأیید واقع گردد. در این پروسه تیم نت نظر از مکان موردنظر بازدید کرده و عکس و فیلم تهیه میکند و از این طریق میزان اعتبار شرکت موردنظر را بررسی و تأیید مینماید که حتماً مشتری مدار بوده و برای مشتریان خود حس خوبی به ارمغان آورند.

بیانیه نت نظر برای حضور و ارائه خدمات به مشتریان در این بخش از بازار :

“ما بسته تبلیغی پیشنهادی خود را برای معرفی محصولات و خدمات مشتریانمان فراهم مینماییم و با توجه به نوع فعالیت مشتریان از رستوران و کافی شاپ گرفته تا دکتر وکیل و مدرسه، پیشنهاد تبلیغاتی خود را با توجه به موقعیت مکانی، و زمانی و نیز با توجه به درخواست موردنظر کاربران برای آنها فراهم مینماییم. ما به رقابت سالم اعتقادداریم و به کیفیت ارزش میدهیم.”

نت نظر چه سرویسهایی ارائه میدهد ؟

نت دو گونه سرویس ارائه میدهد.

۱- سرویس ثبت ویژه نت نظر است که درواقع صفحه ویژه ای برای مشتریان در وبسایت نت نظر است که در آن مشتریان یک صفحه کامل بدون تبلیغات مشاغل دیگر به همراه فرم تماس کامل برای کاربران، برای قرار گرفتن بهتر در رده بندی موتور جستجوی و بیشتر دیده شدن در جستجوها است. علاوه بر این یکی از اعضای گروه نت نظر برای گرفتن تعدادی عکس و فیلم از مکان و مصاحبه و نوشتن مطلب درباره مشتری به انگلیسی و فارسی به مکان آن رفته و بدین طریق سرویس ویژه را ارائه میدهد. به عبارت دیگر میتوان گفت صفحه ای به عنوان کارت ویزیت اینترنتی مشتریان با پشتیبانی گرافیکی، محتوایی و تبلیغاتی فراهم میکند.

۲- سرویس فروشگاه اینترنتی است که به صاحبان مشاغل این امکان را می دهد که فروش اینترنتی خود را به ساده ترین شکل ممکن بصورت مستقیم انجام دهند، چه فروش محصول حقیقی و چه برگه تخفیف و یا پیشنهاد ویژه.

روند بازاریابی تیم نت نظر چگونه است ؟

نت نظر روشی کاملاً مشخص را برای جلب نظر کاربران، ثبت ویژه کاربران و ارائه خدمات را دنبال مینماید.

هر شرکت برای همکاری با نت نظر وارد یک روند ۷ مرحله ای مطابق زیر میشود:

۱. جمع آوری همهجانبه اطلاعات: جمع آوری اطلاعات برای تکمیل بانک اطلاعاتی در خصوص آن کسب وکار و دریافت نظر استفاده کنندگان خدمات و یا کالای آن کسب وکار.

۲. درج لینک بر روی نت نظر دات کام: در ابتدا صفحه رایگانی با استفاده از اطلاعات کسب شده برای مشتریان ساخته میشود.

۳. ملاقات حضوری: برای مشتریانی که متقاضی استفاده از سرویس نت نظر هستند، یک قرار ملاقات با تیم فروش نت نظر هماهنگ شده و در آن مسئول فروش نت نظر اطلاعات لازم را برای مشتری توضیح داده و قرارداد را امضا میکند و در ادامه اطلاعات لازم را برای ساخت صفحه ثبت ویژه برای کسب وکار موردنظر فراهم میکند.

۴. بستن قرارداد: همه اطلاعات مرتبط با قرارداد نوشته و امضاشده با مشتری در این مرحله ثبت میشود.

۵. بایگانی اطلاعات: همه مدارک، عکسها، ویدیوها برای کاربر ویژه در یک پوشه دراپ باکس به ترتیبی مشخص ذخیره میشود.

۶. ویرایش و بهبود: همه فایلهای ذخیره شده در داپ باکس شامل عکس، فیلم و مطلب توسط تیم نت نظر برای کاربر ویژه ویرایش شده و کیفیت آنها تقویت میشود و در صفحه کاربر ویژه در نت نظر قرار میگیرد.

۷.پیگیری: نت نظر کاربر خود را پس از قرارداد بستن رها نمیکند بلکه با کاربر ویژه برای به روز کردن اطلاعات و تقویت کیفیت اطلاعات و صفحه شخصی در کنار شنیدن نظرات آنها، در تماس خواهد بود. بار اول یک هفته پس از قرارداد، سپس یک ماه پس از قرارداد و درنهایت همیشه آماده شنیدن نظرات کاربران از طریق تلفن یا ایمیل خواهد بود.

اعضای این تیم:

  • حامد فرهادیان(مدیرعامل) متولد هامبورگ در آلمان است. او در رشته مدیریت تجارت و تجارت آنلاین در لندن تحصیل کرده و تز دوران لیسانس خود را در مورد مفید بودن و اندازه گیری مدیاهای اجتماعی برای کسب و کارهای کوچک و متوسط، نوشته است. حامد به سفر کردن در دنیا علاقه منداست و افق جهانی برای خود در نظر گرفته است. او مسلط به زبانهای آلمانی، انگلیسی، فارسی و فرانسوی است.
  • سیامک کشف الایات (فارغ التحصیل معماری) مدیریت تیم نت نظر و همچنین تهیه محتوا، پشتیبانی سئو، قرارهای تلفنی پاره ای از وظایف سیامک است و عضو اتاق فکر نت نظر است.
  • مهدی تمیزکار(دانشجوی شریف) و مسئول برگزاری قرارهای حضوری و ثبت اعضا و تسهیل امور اعضا و همچنین عضو اتاق فکر نت نظر است.
  • مهدی دهقانی(فارغ التحصیل شریف) و مسئول برگزاری قرارهای حضوری و ثبت اعضا و تسهیل امور اعضا است.
  • مصطفی احمدی (ساکن فیلیپین) و در تهیه محتوا، قرارهای تلفنی، ثبت و تسهیل امور اعضا در نت نظر فعال است.
  • علی خوش خبر (ساکن قبرس) و در تهیه محتوا، قرارهای تلفنی، ثبت و تسهیل امور اعضا در نت نظر فعال است.
  • مرجان خواجو (ساکن قبرس) و گرافیست تیم نت نظر و در پشتیبانی گرافیک و تصویر در نت نظر فعالیت میکند.
  • غزاله قدیانی(دانشجوی تهران) و امور عکاسی نت نظر را به عهده دارد.
  • تیم پشتیبانی چیمباوب: تیم چیمباوب در طراحی وبسایت اختصاصی برای مشتریان تلاش میکند. چیمباوب یک کمپانی با مدیریت مجازی است که ۱۲ عضو تمام وقت متخصص در طراحی وب از همه دنیا دارد. تیم چیمباوب بر روی پروژه های پیچیده برای کارفرماهایی کار میکند که میخواهند آینده وب را بسازند.